Prečo kúpiť aj zadĺženú s.r.o.?

predaj firmy sro

V poslednej dobe sa kúpa či predaj spoločnosti s ručeným obmedzeným stala obľúbeným spôsobom obchodovania a niektoré spoločnosti sa tomu venujú na profesionálnej úrovni. Prečo je to ale tak? Čo spoločnosti vidia v tom, že kúpia cudziu, častokrát aj zadlženú spoločnosť?
Dôvodov, prečo sa ľudia rozhodujú pre predaj zadĺženej s. r. o. , je hneď niekoľko. Jedným z tých najzaujímavejších je fakt, že ak chcete zrušiť zadlženú spoločnosť, jej dlhy niekto jednoducho splatiť aj tak musí a samotné zrušenie spoločnosti je finančne a časovo náročný proces. Pri predaji takejto spoločnosti ušetríte mnoho vybavovania a času. Namiesto toho, že zaplatíte najrôznejšie poplatky, môžete na predaji zadlženej spoločnosti dokonca celkom slušne zarobiť.
Ako postupovať ak chcete predať takúto spoločnosť? Znie to komplikovane „predať zadlženú spoločnosť s ručeným obmedzeným“ , ak sa na to ale pozrieme bližšie, nie je to až taký komplikovaný proces.
Za účelom predaja spoločností vzniklo viacero sprostredkovateľských firiem, ktoré fungujú veľmi podobne ako realitní makléri. Takýto sprostredkovateľ najskôr preverí všetko, čo sa týka zadlženia a čistoty samotnej firmy. V ideálnom prípade sa uhradia všetky záväzky spoločnosti, zrušia zmluvy a všetky partnerské vzťahy predávanej spoločnosti. Ak sa však predáva zadlžená spoločnosť, spraví sa podrobná správa o zadlžení danej spoločnosti. O kúpu takejto spoločnosti je záujem z toho dôvodu, že pre kupujúceho je uhradenie dlhov spoločnosti výhodné z hľadiska daňových odpisov.
Ďalej sprostredkovateľ jednoducho uverejní ponuku s možnosťou zakúpenia takejto spoločnosti a vo väčšine prípadov sa rýchlo nájde záujemca. Potencionálnemu záujemcovi sa vždy zasiela spomínaná analýza, kompletné účtovné výkazy, aby si vedel urobiť čo najlepší obraz o predávanej spoločnosti.
Všetky potrebné administratívne úkony so zápisom nového konateľa a prevodom spoločnosti zastrešuje sprostredkovateľ, ktorý rovnako ako spomínaný realitný maklér získava aj zaujímavú províziu. Samotný predaj a kúpa zadlženej spoločnosti je vďaka zdatným sprostredkovateľom relatívne jednoduchý úkon a ak sa nájde záujemca, ide aj o celkom rýchly proces trvajúci zhruba jeden týždeň.

Be the first to comment on "Prečo kúpiť aj zadĺženú s.r.o.?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*