Čo je výhodnejšie: Prenájom minibágra alebo jeho kúpa?

minibager

Plánujete rekonštrukciu domu alebo Vašej záhrady? Minibáger môže výrazne uľahčiť Vašu prácu aj pri menších či väčších projektoch. Kedy sa Vám oplatí jeho prenájom a kedy by ste už mali zvážiť jeho kúpu?

Prenájom minibágra – ušetrené peniaze

Ak plánujete odstránenie trávnika, prerábku terasy, záhrady, výkop bazéna alebo sadenie stromčekov, môžete si bez zbytočných starostí minibáger prenajať. Vašu vysnívanú záhradu si tak budete môcť užívať ešte skôr, ako ste čakali.

Požičané minibágre by mali byť v dobrom stave. Minibágre vybavené ekocentrálou dokonca poskytnú ovládanie prostredníctvom diaľkového ovládača, čo môže byť veľkou výhodou. Takýto použitý stroj si môžete prenajať na jeden deň alebo viacero dní či týždňov.

Kedy sa už oplatí kúpa minibágra?

Minibágre majú výhodu oproti väčším strojom – dostanú sa až tesne k domu, kde je možné kopať súbežne pri základoch. Vďaka tomu môžu vykonávať stavebné práce od začiatku až po konečné úpravy pozemku či terénu. Výkopy minibágra sú veľmi presné, preto nebudú nutné mnohé ďalšie ručné práce.

V prípade, že ste začínajúci podnikateľ v stavebníctve, záhradnej architektúre alebo len zvažujete náročnejšie stavebné úpravy, určite by bolo dobré popremýšľať nad zaobstaraním si kvalitného stavebného pomocníka. Aj keď kúpa minibágra môže byť na začiatok väčšou investíciou, nebudete viazaný na prenájom a nemusíte sa s prácami naháňať.

Vyberte si toho správneho pomocníka

Neviete sa rozhodnúť, aký typ minibágra by bol pre Vás vhodný? Na výber dnes máte minibágre a mini-dumpre všetkých možných stavebných prác od renovovaných výrobcov.

Napríklad profi rýpadlá značky Yuchai môžu byť využívané naozaj pri rôznych projektoch. Sú vhodné pre prípravné výkopy pre dodávku vody, elektriny, telekomunikačné siete, poľnohospodárske a záhradné práce.

Cena minibágra závisí na mnohých faktoroch – výrobca, prevádzková hmotnosť, typ motora, či jeho výbava (spomínaná elektrocentrála) a mnohé iné. Pred kúpou kontaktujte odborníkov a nechajte si poradiť. Nezabudnite na to, že ku každému stroju by sme mali mať zabezpečený záručný a tiež aj po-záručný servis.

 

Be the first to comment on "Čo je výhodnejšie: Prenájom minibágra alebo jeho kúpa?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*