Vyberáme detskú posteľ: Ako zvoliť tú správnu?

Výber detskej postele sa niekedy môže zmeniť na dilemu. Každé dieťa sa vyvíja veľmi rýchlo a posteľ by mala byť prispôsobená jeho vývinu. Aké kritériá by mala spĺňať, aby bola vhodná?

Či už máte doma školáka alebo menšieho drobca, výber detskej postele netreba podceniť.  Kvalitný spánok dieťaťa je totižto nesmierne dôležitý pre jeho správny vývin. Okrem toho poslúži pre zabezpečenie podmienok do nového dňa plného zážitkov a vedomostí.

Pohodlie a bezpečnosť pre bábätká a dojčatá

Tie najmenšie deti si vyžadujú najmä bezpečnú postieľku, z ktorej nemôžu za žiadnych okolností vypadnúť. Najvhodnejšia je ohradená detská postieľka vystlaná tzv. „hniezdom“. Vďaka nemu bude maximálne pohodlná a vaše bábätko bude môcť spokojne spať.

Hlavným kritériom pri tejto postieľke je výškovo nastaviteľné dno. Zo začiatku ho budete mať nastavené vyššie pre jednoduchší prístup k vášmu bábätku. Keď dieťa vyrastie, môžete potom časť postieľky využiť ako „detskú ohrádku“.

Pri výbere sa radšej vyhnite farebným detským postieľkam. Ak by dieťa ocmúľalo farbu, mohla by mu uškodiť. Prednosť dajte radšej prírodnému materiálu.

Z detskej postieľky rovno do postele

Detská posteľDovŕšenie určitého veku dieťaťa si vyžaduje zadováženie vlastnej detskej postele. Aj keď je jej výber individuálnou záležitosťou, potrebné je zváženie niekoľkých faktorov.

Na čo nezabudnúť pri výbere jednolôžkovej postele?

  1. Matrac ako základ postele

Najdôležitejší faktor pri výbere postele je kvalitný matrac. Poskytne pohodlie a bezpečnú oporu pri vyvíjajúcej sa chrbtici. Jednou z výhod je to, že matrace sa vyrábajú väčšinou pre jednolôžkové postele, preto budete mať na výber z pestrej ponuky.

Matrac by mal byť dostatočne mäkký, priedušný, ergonomický a vyrobený z neškodných látok a materiálov. Priestor medzi matracom a rámom postele by nemal byť väčší ako dva prsty.

  1. Aký materiál postele?

V súčasnosti existuje na trhu široký výber detských postelí. Nájdete ich v rôznych prevedeniach, dizajnoch a materiáloch. Pre každodenné používanie je najviac odporúčaná drevená posteľ. Je vedecky dokázané, že drevené postele sú jednými z najpohodlnejších a najodolnejších postelí.

  1. Bezpečná a zároveň štýlová

Detská posteľ by mala byť pre vášho drobca bezpečná. Pomôcť vám môže napríklad posteľná zábrana. Deti môžu niekedy v noci s postele padať a táto pomôcka tomu zabráni. Neskôr ju môžete jednoducho odstrániť. V prípade potreby si môžete takúto „zábranu“ aj dokúpiť samostatne.

Ako už bolo spomenuté, detské postele dnes nájdete v rôznych štýloch a dezénoch. Posteľ by mala byť zároveň aj štýlová a mala by sa dieťaťu páčiť. Keď bude pekná už na prvý dojem, kto by sa do nej večer netešil?

„Vychytávky“ pre školákov

Dnešnými vychytávkami sú napríklad dvojposchodové detské postele alebo postele skombinované s písacím stolíkom a úložným priestorom. Tie sa vám budú hodiť najmä, ak potrebujete ušetriť miesto.

Veľmi praktické sú postele s úložným priestorom alebo postele s výsuvnou prístelkou. Tú vaše dieťa ocení v prípade návštevy kamaráta. Veľmi obľúbené sú aj postele so šmýkačkami a hrami.

Postieľka je miestom, kde váš poklad trávi najviac času, preto venujte jej výberu vyššiu pozornosť.

Be the first to comment on "Vyberáme detskú posteľ: Ako zvoliť tú správnu?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*