Prežite zimu v zdraví a zažiarte aj v sychravom počasí

zdravý v zime

Prechod z vonku, do vykúrených miestností, vysušená pleť, vlasy či oslabená imunita. Zima dokáže potrápiť telo navonok aj zvnútra. Preto je potrebné  posilniť si organizmus. Zabudnite na lieky z lekárne. Existujú superpotraviny, ktoré vašu imunitu naštartujú a ostanete tak zdraví počas celej zimy.

Vedeli ste, že ak sa cítite zle alebo ste bez nálady, pociťujete chlad ešte intenzívnejšie? Alebo to, že muži pociťujú zimu na tele, kvôli svalovej hmote neskôr než ženy?

Našťastie máme výborných pomocníkov, ktorí nám pomôžu prežiť toto ročné obdobie s ľahkosťou. Superpotraviny majú nespočetné množstvo benefitov. Je ich niekoľko a môžete si vybrať z toho, čo vám naviac vyhovuje a chutí. Arónia čiernoplodá, sloní zázvor či kurkuma mletá. Aj toto sú prírodné zázraky, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácnosti.

arónia čiernoplodá

Medzi najväčšie výhody týchto vitamínových bômb patrí, okrem ich účinkov na posilnenie imunity aj vylepšenie pleti či vlasov. Superpotraviny sú totiž najvyššej kvality a majú protizápalové a antioxidačné účinky. Tie sú potrebné nie len pre zdravé, ale aj krásne telo. Sú výborne na elimináciu akné, chránia pokožku pred voľnými radikálmi a prispievajú k spomaleniu starnutia pleti. Napríklad zázvor je skvelým pomocníkom na boj proti akné. Kurkuma má výborné hojivé a antibakteriálne účinky. Arónia posilňuje imunitný systém a pomáha vyliečiť rôzne ochorenia kože. Vďaka kolagénu zlepšuje pružnosť pokožky, má antiseptické a antibiotické účinky.

 

Pleť sa zvykne v dôsledku zimy vysúšať, pery môžu byť popraskané a môžeme sa cítiť slabo a vyčerpane. Kvalitná strava zabezpečí to, že sa telo bude cítiť lepšie. Z potravín ako je kurkuma alebo zázvor si môžeme urobiť aj rôzne masky či zábaly, ktoré budú ošetrovať pokožku aj zvonku. Stačí ich len namiešať s tými správnymi ingredienciami.

kurkuma

Hovorí sa, že sme to, čo jeme a naša strava sa odráža aj na našom zovňajšku. V prípade chladného počasia je vhodné siahnuť práve po takých potravinách, ktoré pomôžu nášmu telu stať sa odolnejším. A čo je krásne zvnútra, môže byť krásne aj zvonku. Dostatok vitamínov zlepší zdravie, pleť aj vlasy.

Popri konzumácii zdravých potravín je potrebné dopriať si dostatok spánku, kvalitne a teplo sa obliekať, mať dostatočný pohyb a príjem potrebných vitamínov a minerálov. Nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim a siahnite po minerálnej vode alebo zelenom čaji.

Be the first to comment on "Prežite zimu v zdraví a zažiarte aj v sychravom počasí"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*