Ochrana online identity firmy: Team password manager a jeho výhody

passwords manager

Máte problém s pamätaním si všetkých hesiel alebo pri ich zdieľaní medzi
spolupracovníkmi? Chcete mať kontrolu nad tým, kto z vašich zamestnancov má aký
prístup a čo zdieľa?

Zabezpečenie ochrany dát firmy na prvom mieste

Dnešný online svet so sebou prináša aj určité riziká. Je nevyhnutné si v ňom svoje dáta dobre zabezpečiť. Na trhu existujú mnohé riešenia vo forme antivírusových a antispyware programov.
V súčasnosti firmy používajú veľké množstvo hesiel v rôznych službách. Väčšinou je potrebné ich zdieľať medzi spolupracovníkmi, zákazníkmi prípadne kontraktormi a to môže niekedy predstavovať problém.

Už sa nemusíte obávať zabudnutia hesla

Najlepším spôsobom, ako si ochrániť dáta, je použiť pre každý účet iné heslo. Pamätať si však rôzne heslá, najmä ak je ich veľa, môže byť niekedy otravné. Našťastie existuje skvelé riešenie – tímový správca hesiel. Ten vám umožní uloženie všetkých hesiel na jednom mieste a poskytne oprávnenie pre ich prístup k jednotlivým používateľom. Vďaka tímovému správcovi hesiel uľahčíte prácu sebe aj svojim zamestnancom.

Aké ďalšie výhody so sebou prináša team password manažér?

team paswords manager work spaceManažéri a správcovia hesiel ponúkajú rôzne funkcie ako pokročilé zabezpečenie, jednoduché zdieľanie hesiel, ich organizáciu a tiež responzívny a moderný dizajn. Najdôležitejšou funkciou password managera je zakódovanie údajov a dôležitých informácii ako sú platobné informácie, osobné údaje alebo adresa. Password managers okrem iného ponúkajú aj generovanie jedinečných a ťažko zapamätateľných hesiel.
Môžu byť vo forme programu vhodného pre počítače alebo dostupné ako mobilná verzia. Dobrý password manager by mal poskytnúť kompatibilnosť s každým smartfónom, notebookom alebo stolovým počítačom a ich operačnými systémami. Pomocou tohto manažéra sa dostanete k všetkým prihlasovacím údajom vrátane hesla veľmi ľahko a rýchlo s výnimkou prihlasovania sa cez Facebook.

Tip: Pri výbere si zvoľte takého správcu hesiel, ktorý ponúka vysokú úroveň
zabezpečenia, zálohovanie a tiež aj synchronizáciu.

Zdroj foto: pixabay.com

Be the first to comment on "Ochrana online identity firmy: Team password manager a jeho výhody"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*