Detská izba? Ako ju zariadiť?

Moderná detská izba

Osobný priestor drobca by mal byť nielen krásny, ale aj praktický. V detskej izbe prevláda fantázia, rozvoj a bláznovstvá, preto doprajte deťom prostredie, ktoré podporí ich sny, a na svoje detstvo budú mať len tie najkrajšie spomienky.

Usporiadanie priestoru vedúce k harmónii

Celkový priestor detskej izby by mal byť rozdelený na dve zóny, v jednej dieťa oddychuje a v druhej pracuje, tvorí, hrá sa. Potreby detičiek sa vekom menia, preto multifunkčný nábytok je správnou voľbou kúpy, ak si chcete ušetriť starosti do budúcnosti.

Keď prichádzajú povinnosti

Stôl na úlohy, majstrovanie a tvorbu, je hlavným kusom nábytku v detskej izbe školopovinných detí. Poličky, skrinky, komoda, to všetko by malo byť na dosah ruky. Významné miesto prideľte trofejam a úspechom, aby v ťažkých chvíľach získalo dieťa pohľadom tú správnu motiváciu do života.

Sladké sny

So zaspávaním budú menšie problémy, ak sa dieťa bude do postieľky tešiť. Posteľ pokrytá baldachýnom prinesie krajšie sny, navyše ochráni pred prachom a komármi. Bočnice nainštalované po boku postele sú veľmi praktické proti pádu. Ak máte v detskej izbe menej miesta, možnosťou sú poschodové postele. Spanie vo výške má svoje čaro.

zariadena detska izbaOsvetlenie

Čítanie rozprávok na dobrú noc ozvláštni tlmené svetlo lampičky na nočnom stolíku. Na pracovnom stole by nemala chýbať lampa a v miestnosti na plafóne by malo byť jedno univerzálne svetlo.

Farby

Farba steny v detskej izbe môže ladiť s inými stenami v byte, alebo môže byť úplne odlišná. Spýtajte sa malého šéfka, čo by sa mu páčilo. Na oživenie prázdnych stien využite dekorácie, tapety, alebo nálepky. Písanie po stenách môže byť dovolené, ak ich natriete tabuľovou farbou, alebo použijete špeciálnu tapetu. Uvidíte tú radosť v očiach.

Povrchy

Ľahko sa môže stať, že neidentifikovateľný odlesk pripomína v noci strašidlo, preto voľba matných povrchov nábytku bude lepšia. Sú tiež praktickejšie na údržbu, z textílií sa zamerajte na ľan, bavlnu či vlnu.

Podlahy

Ošetrenie povrchu laminátu je veľmi jednoduché a v prípade škody vám nebude podlahu až tak ľúto vymeniť. Kvalita v podobe masívu môže tiež dobre poslúžiť, a aby drobcovi nebolo na zemi chladno, pokryte podlahy koberčekmi, ktoré detskú izbu zútulnia. Podlaha by mala byť teplá, vhodnými materiálmi sú okrem dreva tiež linoleum a korok.

Pre pokojné chvíle

Zvuk fontánky prinesie drobcovi príjemné myšlienky, a navyše, zvlhčí suchý vzduch v miestnosti. Zaujímavým prvkom v detskej izbe môže byť akvárium. O rybičky sa treba starať, odmenou dieťatku bude pocit zodpovednosti a prekrásny výhľad.

detská izba s motílikmi

Be the first to comment on "Detská izba? Ako ju zariadiť?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*