BMW Isetta sa vracia ako elektromobil Microlino

micro BMV

BMV mikro predokNajmä staršie ročníky si určite pamätajú ikonické BMW Isetta z 50-tich rokov, do ktorého sa nastupovalo cez prednú časť a bolo určené do preplnených miest. Švajčiarska spoločnosť Micro Mobility Systems, ktorá doposiaľ vyrábala kolobežky, prichádza s jeho reinkarnáciou.
Štúdia s názvom Microlino je jasným odkazom na ikonické BMW, na rozdiel od auta z roku 1956, je však preplnená modernými technológiami. Microlino si zachováva aj svoje minimalistické rozmery. Na bežné parkovacie miesto sa totiž podľa výrobcu zmestia rovno tri takéto vozidlá.
Samozrejme, Microlino je prispôsobené súčasnosti a tak sa o jeho pohon stará elektromotor s výkonom 15 kW. Tomu dodáva energiu batéria s kapacitou 11,5 kW. Podľa podmienok teda môže tento drobec dosiahnuť dojazd na úrovni 80 km a maximálnu rýchlosť až 90 km/h. Celé auto váži len 400 kilogramov.
mikro BMVSpoločnosť plánuje uvedenie sériového Microlina už koncom roku 2017, alebo začiatkom roku 2018. Ak si chcete skúsiť retro s modernými technológiami, lacné to nebude. Microlino sa totiž bude predávať v cenách od 7 000 do 10 000 CHF (cca 6 410 € až 9 158 €).

Be the first to comment on "BMW Isetta sa vracia ako elektromobil Microlino"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*