Do akej nehnuteľnosti investovať?

moderný dom

Novostavba, rekonštrukcia alebo nehnuteľnosť v pôvodnom stave…

moderný domKaždý jeden druh z týchto nehnuteľností má svoje výhody ale aj nevýhody. Nejeden z nás už musel riešiť takúto situáciu, ktorá je veľkou dilemou. Rozhodovanie sa nie je jednoduché a záujemca musí zvažovať množstvo kritérií. Stav nehnuteľností má najväčší vplyv na náklady, ktoré bývanie v sebe zahŕňa. Pri zvažovaní kúpi musíme preto myslieť na budúce výdavky, ktoré sa mnohokrát eliminovať nedajú.

Kúpa vlastného bývania je investícia na celý život. Ako sa teda rozhodnúť aby ste vybrali vhodný byt alebo dom?

 

Moderné a úsporné – sen každého

Novostavby majú hneď niekoľko výhod. Pri kúpe novostavby je nesmiernou výhodou, že je podľa vášho vkusu, pokiaľ sa to týka novostavby domu. Ak sa jedná od novostavbu bytu a byt je ešte len vo výstavbe, môžete sa v niektorých prípadoch taktiež podieľať na jeho konečnom vzhľade. Veľa záujemcov láka hlavne ich moderný štýl.

 

Novostavby bývajú úsporné čo sa nedá porovnávať zo stavbami, ktoré sú už nejaké tie roky obývané. Bývanie v novostavbe znamená väčšiu investíciu do nehnuteľnosti, čo sa dá považovať ako jedna z nevýhod bývania v novostavbe. Vzhľadom na prípadné poruchy, alebo komplikácie po dokončení novostavby si výdavky hradí majiteľ. Jednou veľkou výhodou pri novostavbe sú nižšie náklady na prevádzku, ak je práca stavbárov dobre odvedená.

 

Starší dom alebo byt  po rekonštrukcii

Takáto nehnuteľnosť má zásadnú výhodu, že úžitkové vlastnosti domu sú už odskúšané. Kúpa kompletne zrekonštruovanej nehnuteľnosti je finančne obstojná a však často musí mať kupujúci rovnaký štýl bývania a vkusu ako predajca. To znamená, že nový majiteľ sa musí vžiť s bytom či domom, ktorý si kupuje. Nevýhodou je ak kupujúci nie je spokojný v byte s rekonštrukciou a má v pláne ďalšie investovanie do prerábania. V tom prípade je mnohokrát zbytočné kupovať už zrekonštruovaný dom.

 

Nehnuteľnosť v pôvodnom stave – v mnohých prípadoch ideálne riešenie

dom v pôvodnom staveNajlacnejšou investíciou je investovanie do nehnuteľnosti, ktorá je ešte v pôvodnom stave. V tomto prípade je samostatná nehnuteľnosť výhodná kúpa. Kúpiť dom či byt v pôvodnom stave a prerobiť si ho podľa vlastného obrazu, vlastným časovým tempom a nebyť na nič viazaný. Takýto je dnešný trend prerábania a kupovania starších domov, nielen v mestských častiach ale aj v okolitých dedinách. Výdavky už závisia len od požiadaviek kupujúceho, akú predstavu bývania a rekonštruovania má. Čo je pre nás najlepšie musíme zvážiť individuálne na základne finančných prostriedkov, ktoré chceme investovať. Pri kúpe domu alebo bytu je dôležitým meradlom práve čas. Nehnuteľnosti klesajú na cene vzhľadom na ich vek.

Be the first to comment on "Do akej nehnuteľnosti investovať?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*