Dobrý a bezpečný predaj nehnuteľností

predaj nehnuteľnosti cez realitku

hľadáme dobrú realitkuDobré meno hovorí za všetko…

Rokmi overené skúsenosti hovoria, že je jednoduchšie zveriť kúpu a predaj nehnuteľností do rúk realitných maklérov.

Nájsť však dobrú a spoľahlivú realitnú kanceláriu v dnešnom svete podvodov nie je jednoduché. Realitné kancelárie si svoje dobré meno musia tvrdo vybojovať a získať tak dôveru ľudí.

Ako spoznať kvalitnú realitnú kanceláriu?

Pri výbere realitnej kancelárie platia jednoduché zásady. Tým najbežnejším atribútom sú referencie od klientov, ktorí už z realitnou kanceláriou prišli do styku a majú s ňou skúsenosti. Ak bývate v malom meste a máte len zopár realitných kancelárií máte veľkú výhodu. Tou výhodou je pravdepodobnosť, že istý okruh vašich známych a priateľov sa už s touto realitnou kanceláriou mal možnosť stretnúť a obchodovať s ňou.

Pozitívom pri zisťovaní dôveryhodnosti realitnej kancelárie môže byť aj to, či je vlastníkom certifikátu, ktorý udeľuje Národná asociácia realitných kancelárií Slovenska. Realitná kancelária, ktorá si stojí za svojím menom a získala už certifikáty za svoju prácu, by mala byť schopná ponúknuť komplexný rozsah služieb, ktoré ponúka pre svojich klientov.

Dôležitú rolu pri výber realitnej kancelárie zohráva aj kvalita inzercie, z ktorej sa často dá zistiť, či je realitná kancelária solídna alebo nie. Dobrá a hlavne kvalitná inzercia rozhoduje o tom, či bude vaša nehnuteľnosť predaná a za akú cenu.

Každá realitná kancelária bude za svoju odvedenú prácu požadovať isté poplatky. Je však len na vašom usúdení zhodnotiť primerané finančné ohodnotenie realitného makléra. Nedovoľte aby vás niekto nalákal na sľuby, že všetko bude zadarmo. V tomto biznise to tak nefunguje!

 

predaj nehnuteľnosti cez realitku7 dôvodov, prečo svoju nehnuteľnosť nebudem predávať sám

Ak ste sa rozhodli, že chcete predávať nejakú nehnuteľnosť a veľmi sa vám s tým nechce zaťažovať, nemáte dostatok času a jednoduchšie by pre vás bolo zhodiť túto ťarchu na niekoho iného, tak potom je ten správny čas osloviť realitných maklérov v pobočke realitnej kancelárie. Taktiež ak nemáte skúsenosti s predajom nehnuteľností bude pre vás ideálne vyhľadávať už zabehnuté kancelárie, ktoré pracujú na úrovni a stojí za nimi množstvo spokojných klientov. V dobrej realitnej kancelárii si už pri prvom styku máte šancu všimnúť ich profesionálny prístup, ktorý je veľmi dôležitý. Ak na vás realitný makléri urobili dobrý dojem, potom sami viete zhodnotiť, či realitnej kancelárii môžete dôverovať.

 

Keď predávate nehnuteľnosť realitná kancelária zaradí váš inzerát bezplatne do svojej ponuky nehnuteľností. Ľudia častejšie využívajú ponuky realitných kancelárií ako ponuky súkromných inzerátov na webe alebo v novinách.

Realitná kancelária poskytuje vo väčšine prípadov aj právne služby, ktoré ochraňujú svojich klientov pred nechcenými podvodníkmi. Každá jedna ponúka podľa potreby zaistenie všetkých právnych náležitostí a pri predaji zaistí vypracovanie kúpnej zmluvy. Preto kvalitná realitná kancelária poskytuje svojim klientom uzatvorenie zmluvy ako doklad o spolupráci.

Be the first to comment on "Dobrý a bezpečný predaj nehnuteľností"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*