Ako zariadiť obyvačku

ako vybrať televízor

Obývačka je srdcom domova, stretávame sa v nej každodenne s rodinou alebo aj s priateľmi, preto pri jej vybavovaní myslíte najmä na funkčnosť a estetiku.
Čím teda začať?
Prvoradé je určiť si funkciu tejto miestnosti. Budete tu tráviť všetok svoj voľný čas? Alebo ste tak zaneprázdnený, že film stihnete popozerať len sem tam?
Nemali by chýbať
Televízor, sedacia súprava a konferenčný stolík sú gro zariaďovania. Veľká obývacia stena sa dnes už nenosí, skúste preto siahnuť po šikovných a praktických riešeniach, závesných policových systémoch, knižniciach a komodách, menšie skrinky poskytnú dostatok úložného priestoru, a tiež vám nezaberú až toľko miesta z celkového priestoru izby.
Ak nemáte priestor na sedaciu súpravu, ktorá vyžaduje veľa miesta, využite kombináciu kresiel a taburetiek. Koberec pod nohami zútulní každú obývačku, či už sa ním rozhodnete pokryť celú plochu miestnosti, alebo len miesto pod pohovkou a konferenčným stolíkom.
Posledným zo spomínaných prvkov je televízor, ktorý by vo vašej domácnosti nemal chýbať. Pozor však dajte na veľkosť uhlopriečky a vzdialenosťou televízora od miesta na sedenie. Ako vybrať televízor je zložitejšie ako sa zdá, a preto si je dobré o tom pred výberom čo to naštudovať.
Ako vybrat obyvackuVybavovačky
Ak len potrebujete svoj menší kútik s notebookom na vybavenie bežných záležitostí domácnosti, a nemáte pracovňu, využite v obývačke pokojnejšie miesto, alebo ho šikovne ukryte do skrine, za priečku, alebo záves.
Menej je niekedy viac
Štýlové kúsky v obchodných reťazcoch kúpite už aj za pár drobných a naozaj s nimi narobíte veľa parády. Doplnky a dekorácie môžete rýchlo vystriedať aj pár krát za rok, podľa ročného obdobia, alebo aktuálnych sviatkov, pričom zmena prospeje celkovému výzoru miestnosti.
Steny
Farby vplývajú na celkovú pohodu, ale aj psychiku, preto treba dávať pozor a nevoliť príliš tmavé, alebo agresívne farby. Dobré je staviť na klasiku, akými sú neutrálna biela, béžová, krémová, alebo svetlo sivá, parádne k nim doladíte nábytok a vyšperkovať si ich môžete tapetami alebo nálepkami dnes už v podobe, aká vás len napadne.
Rastliny
Obývacia izba patrí do dennej zóny bytu alebo domu, prakticky uložený nábytok mu dodá rovnováhu, môžete sa inšpirovať princípmi prúdenia energie Feng Šuej v priestore. Prírodný vzhľad docielite umiestnením rastlín, a v tomto bode znova myslite na slnečnosť vášho bytu, keďže niektoré rastlinky potrebujú menej, iné viac svetla.
Výber dizajnu
Priestor opticky zväčšíte presvetlením a zrkadlami, veľký zasa stiahnete tmavšími farbami, ťažšími závesmi a masívnejšími doplnkami. Ostatné už závisí na vašom štýle, či už obľubujete kamene, drevo a prírodné materiály, alebo chcete bývať moderne, futuristicky, minimalisticky. Tak už len si vybrať svoj štýl, každý ho máme iný a cítiť sa vo svojom bývaní príjemne a pohodlne.

Be the first to comment on "Ako zariadiť obyvačku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*