Dezinfekcia‌ ‌škôl‌ ‌ozón‌ ‌generátorom

dezinfekcia tried ozónom

V čase zvýšeného výskytu baktérií a hroziaceho koronavírusu je možné sa vďaka ozón generátoru zbaviť všetkých druhov vírusov, baktérií, plesní či nepríjemného zápachu. Aký ozón generátor je vhodný pre školy a materské škôlky?

dezinfekcia_skol_ozonom

Pôsobenie generátora ozónu

Ozón generátor vytvára ozón (O3), ktorý pôsobí v ovzduší – preniká do všetkých škár a dokáže vydezinfikovať interiér, hračky, koberce či iné textílie. Nie je potrebné ich už následne umývať ani čistiť iným spôsobom. Ozón sa po istom čase (približne 1 hodina) premení späť na kyslík, všetky priestory budú vydezinfikované a pripravené na svoje využitie. V čase pôsobenia ozón generátora nesmú byť v miestnosti ľudia, zvieratá a rastliny.

Výber ozónového generátora

Keďže ide o miestnosti určené pre deti a študentov, v prvom rade by ste mali siahnuť po kvalitnom a certifikovanom generátore. Po jeho použití bude prostredie vyčistené a pripravené na vyučovanie. Predajca by sa mal zaručiť, že jeho výrobok spĺňa normy zakotvené v európskej (zároveň aj v slovenskej) legislatíve. Na našom trhu sa vyskytli lacné zariadenia, ktoré tieto kritéria nespĺňajú.

Vyšší výkon = menej času

V škole sa nachádzajú viaceré učebne a priestory. Pri výbere ozón generátora treba myslieť ako na veľkosť a kontamináciu priestorov, rovnako aj na jeho výkon

Čo sa týka výkonu ozón generátora – ak v tomto prípade siahneme po lacnejšom zariadení o výkone 30 000mg/h, dezinfekcia jednej učebne časovo zaberie približne 2 až 3 hodiny. Profesionálny ozón generátor s výkonom 80 000mg/h si s vírusmi v jednej triede poradí už za 1 hodinu. Môže Vám ušetriť veľké množstvo času a zabezpečiť kompletnú dezinfekciu ozónom.

Be the first to comment on "Dezinfekcia‌ ‌škôl‌ ‌ozón‌ ‌generátorom"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*