Ako piť zelenú kávu

šálka zelenej kávy

Zelená káva je v súčasnosti čoraz známejšia a obľúbenejšia. Z každej strany počúvame, aké má skvelé blahodarné účinky pre organizmus a rovnako dokáže efektívne spaľovanie tukov. V tomto prípade však netreba podceniť prípravu zelenej kávy a jej správne užívanie. Ako a kedy piť zelenú kávu?

Správne dávkovanie zelenej kávy?

Ako piť zelenú kávu,  ako často a v akom množstve ? V prípade dosiahnutia spaľovacích účinkov je potrebné dodržiavanie istých zásad.Počas pitia kávy by ste mali vynechať všetky ťažké mastné jedlá a dodržiavať pitný režim. Nezabudnite, že zelená káva je len doplnkom stravy, a v prípade chudnutia sa vyžaduje zdravé stravovanie, pravidelná pohybová aktivita, dostatočný spánok a celková zmena životného štýlu.

zelená káva

Skvelý začiatok dňa

Zelenú kávu je vhodné piť hneď ráno. Je skvelým štartom do nového dňa a dodá potrebnú energiu. Mala by sa vypiť hneď na lačný žalúdok aspoň 30 minút pre jedlom, najlepšie každé ráno. Stačí zaliať ju horúcou vodou a o 15 minút si môžete vychutnávať tento zdravý nápoj.

Obsah kofeínu je v nej minimálny, preto je možné nápoj vymeniť za podobu tabliet. Dávkovanie zelenej kávy vo forme tabliet je také isté ako v prípade nápoja – 30 minút pre užitím akéhokoľvek jedla.

Účinky zelenej kávy

Metabolizmus ako hodinky?

Pravidelná konzumácia zelenej kávy môže mať veľmi pozitívny vplyv na vašu postavu. Na tohto pomocníka nedajú dopustiť ani mnohé známe celebrity. Zabezpečí vám očistu organizmu od toxínov a následne povedie ku zrýchleniu metabolizmu. Vy sa tak nemusíte výrazne obmedzovať v konzumácii obľúbených jedál.

Bohatá na antioxidanty

Zelená káva je rovnako silným antioxidantom, čo predstavuje jej najväčšiu výhodu. Látky obsiahnuté v zelenej káve prispievajú k ochrane imunitného systému. Je superpotravinou s blahodarnými účinkami.

Máte vysoký krvný tlak?

Jedným z ďalších mnohých pozitív zelenej kávy je jej priaznivé pôsobenie na srdce a zároveň znižovanie a úprava krvného tlaku. Navyše podporuje trávenie, očisťuje pečeň a tým zabezpečuje jej lepšiu funkciu. Okrem iného pri pravidelnom užívaní by sa mala únava postupne stratiť a nahradí ju pocit sviežosti. Je  superpotravinou s úžasnými blahodarnými účinkami.

Pomocník aj v prípade cukrovky

Jej samotný obsah napomáha pri rôznych druhoch chorôb, rovnako ako zlepšovanie hladiny krvného cukru. Hlavnú úlohu tu zohráva kyselina chlorogenová, ktorá poskytne pomoc aj pri pokročilom štádiu diabetes.

Zelená káva a tajomstvo jej spracovania

Zelená káva je zdravšou verziou kávy, najmä vďaka procesu spracovávania, kedy nedochádza k praženiu ako pri bežnej káve. Počas praženia klasická káva prichádza o množstvo účinných látok. Spracovanie zelenej kávy vyniká v tom, že zelené plody sa po zbere a usušení už ďalej tepelne neupravujú.

Be the first to comment on "Ako piť zelenú kávu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*