10 tipov ako kúpiť ten správny šperk pre vašu milovanú

vyberáme šperkyChceli by ste potešiť svoju milovanú šperkom a neviete ako na to? Uznávame, nemáte to jednoduché. Ponúkame Vám niekoľko užitočných tipov.
1. Majte oči otvorené – všímajte si aký druh šperkov nosí, takto najlepšie odhalíte jej štýl. Napr. pri náušniciach si zodpovedzte nasledujúce otázky:
• Aký tvar majú jej náušnice – hranaté, zaoblené, guľaté?
• Sú drobné, nenápadné, veľké, výrazné?
• Dlhé, visiace?
• Zatvárajú sa klapkou alebo sú len zapichovacie do uška?
2. Viete akú farbu má rada?
3. Pouvažujte na akú príležitosť by mal šperk slúžiť – bežné nosenie, oficiálne alebo slávnostné udalosti. Najpraktickejšie sú šperky, ktoré sa dajú použiť na všetky príležitosti.
4. Klenot je najkrajší v kombinácii s krištáľom, lebo krásne žiari. Výber kamienku často býva otázkou peňazí. Drahokamy si nemôže dovoliť každý. Cenovo najdostupnejšie sú syntetické krištále a top z nich sú Swarovski vďaka precíznemu výbrusu. Swarovski šperky sa neskutočne ligocú. Pri ich kúpe si treba dať pozor na pravosť krištáľov. To znamená že obchod , ktorý ich predáva musí vlastniť licenciu na predaj šperkov vyrobených so swarovski elements ako napríklad e-shop Vanessa.sk.
5. Patrí Vaša milovaná k svetlým typom žien? Ak áno, vyberte pre ňu náušnice s tmavými krištáľmi alebo farebnými, vďaka tejto voľbe sa tvár rozžiari. pri tmavom type voľte opačne.
6. Prejdite sa spolu (pod nejakou zámienkou – napr. návšteva kaviarne v obchodnom centre) okolo nejakého výkladu so šperkami, nenápadne sledujte na čo uprie zrak.
7. Pre istotu si overte si či Vaša milovaná náhodou nemá alergiu na materiál šperku. Ak ju dráždi napríklad striebro, tak sa mu oblúkom vyhnite a kúpte rhódiované šperky (antialergická úprava), prípadne strieborné šperky, no s rhodiovanou úpravou.
8. Ak si stále nie ste istý, tak sa poraďte – či už s jej dobrou kamarátkou, mamou, sestrou. Budú Vás vedieť nasmerovať a určite majú prehľad o tom, čo v jej šperkovnici ešte chýba, taktiež o jej želaniach…
9. Nezabúdajte, najdôležitejšie je, aby šperky spolu ladili. To znamená, že buď kúpite
celú sadu alebo nové šperky dopasujete k tým, čo už má a to farbou, tvarom, materiálom.
10. Pekná krabička je základ pre romantickú chvíľku a taktiež šperk sa v nej krásne vyníma. Dobrý obchod Vám šperk zabalí do krabičky zdarma.

Be the first to comment on "10 tipov ako kúpiť ten správny šperk pre vašu milovanú"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*